Novinky

15.05.2018

Deň poľa Očová 2018

Pozývame Vás na 24. Deň poľa zameraný na krmoviny Dátum: 24. 5. 2018 Miesto: Očová, pozemky pri letisku Očová PROGRAM: 09:30 - SEMINÁR (uskutoční sa vo veľkokapacit...

viac
zobraziť všetky aktuality

SVETOVÝ REKORD VALTRA T234 v rýchlosti jazdy traktorom: 130,165 km/h07.04.2015
Nový svetový rekord, ktorý je výsledkom spolupráce spoločností Valtra a Nokian Tyres, vytvoril viacnásobný svetový šampión v rely Juha Kankkunen. Juha pri riadení traktora v mrazivých zimných podmienkach na uzavretej diaľnici v severnom Fínsku dosiahol rýchlosť 130,165 km/h.

Svetový rekord bol dosiahnutý novým traktorom Valtra T234, ktorý bol opatrený vôbec prvýkrát na svete traktorovými zimnými pneumatikami Nokian Hakkapeliitta TRI (440/80R28 151d & 540/80R38 167D).

"Hodnoty maximálnych rýchlostí som dosiahol už predtým v niekoľkých automobiloch, pri jazde s traktorom to však bolo prvýkrát a navyše sme hneď dosiahli svetový rekord. Traktor sa na zimných pneumatikách správal výborne aj v nepriaznivých klimatických podmienkach", hovorí Juha Kankkunen.

Pred desiatimi rokmi sa spoločnosť Nokian Tyres stala prvým výrobcom na svete, ktorý zaviedol traktorové pneumatiky s dezénom v tvare kociek. Na jar roku 2014 bola predstavená nová zimná traktorová pneumatika Hakkapeliitta TRI. Behúň tejto pneumatiky s dezénom v tvare kociek s veľkým počtom hrán je špeciálne navrhnutý tak, aby zaisťoval dokonalý záber na zasneženom a zľadovatenom povrchu.

Výsledky, miesto, osoby a obsadenie
Valtra, Nokian Tyres a Juha Kankkunen vytvorili nový svetový rekord v rýchlosti jazdy traktora, keď dosiahli hodnoty 130,165 km/h v náročných zimných podmienkach.
Meranie sa uskutočnilo 09.02.2015 na záložnom letisku v Vuojärvi, asi 20 km od mesta Sodankylä neďaleko Rovaniemi. Celková dĺžka zasneženej cesty bola cca. 2300 m, s 50 metrovým úsekom uprostred tejto vzdialenosti, kde bolo umiestnené meracie zariadenie.
Organizácie Guinness World Records stanovuje špecifické pravidlá pre meranie rýchlostí. Pri letmom štarte sa meria maximálna rýchlosť jazdy v 50 metrovom meracom úseku a to v oboch smeroch. Výsledná hodnota je daná priemerom z oboch dvoch jázd.Severské traktory Valtra a najlepšie zimné penumatiky Nokian Tyres v extrémnych podmienkach

Spoločnosť Nokian Tyres vyvinula a vyrobila ako prvá na svete zimné pneumatiky v roku 1934. O dva roky neskôr sa zrodili zimné pneumatiky Nokian Hakkapeliitta, ktoré sú legendou v naozajstných severských podmienkach. Ich unikátne vlastnosti im každoročne už po mnoho desaťročí zaisťujú víťazstvo v testoch zimných pneumatík.

Traktory Valtra, vyrábané vo Fínsku od roku 1951, sú známe svojou výkonnosťou a spoľahlivosťou v náročných podmienkach. Nový svetový rekord bol vytvorený zbrusu novou sériou T, ktoré prešla viac ako 40.000 hodinami testovania vo všetkých podmienkach, a to ako v teréne, tak aj v testovacích zariadeniach. Spoľahlivosť, efektívnosť a pohodlie obsluhy patrí medzi najdôležitejšie vlastnosti novej série T, ktorej predaj začal v novembri roku 2014.

© 2004 - 2013 AGRINET, s.r.o. / Všetky práva vyhradené / All rights reserved

Tvorba stránok: Aglo solutions | Redakčný systém: SysCom